Pakraščio g. 7a, Kaunas
LT-49423, Lietuva
I - V   07:00 - 19:00
VI - VII Nedirbame
8 37 311 978

 

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Partneriai

Atskirais amžiaus periodais kiekvienam vaikui būdingi tam tikri augimo ir vystymosi ypatumai, į kuriuos būtina atsižvelgti. Nuo sparčių fizinės būklės kitimų augant neatsiejama vaiko bendra sveikatos būklė, psichologinė, emocinė ir socialinė asmenybės branda.

Vaikui pradėjus lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą, pasikeičia aplinka. Vaikas prie jos turi prisitaikyti, adaptuotis. Šie pasikeitimai kiekvienam vaikui gali būti skirtingi pagal trukmę bei ryškumą. Mokslininkai, tyrę vaikų adaptaciją ikimokyklinėje aplinkoje, nurodo, kad ji gali trukti nuo 7 –10 dienų iki 2–6 mėnesių, o kartais ir ilgiau. Ji gali būti lengva, vidutinio sunkumo ir sunki. Adaptacijos metu gali pasireikšti miego sutrikimai, pablogėti apetitas, pakisti bendravimas su bendraamžiais ir suaugusiais, padažnėti įvairūs susirgimai.  

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis vaikai, kurie auga šeimoje bei nelanko vaikų kolektyvų, vertinami kaip dažnai sergantys, jei peršalimo ligomis serga  dažniau nei 4 kartus per metus. Vaikai, kurie lanko vaikų kolektyvus, vertinami kaip dažnai  sergantys, jeigu  serga dažniau nei 10-11 kartų per metus. Kvėpavimo takų ligos sudaro  80-85% visų vaikų ligų. Dažnas kvėpavimo takų infekcijas lemia dar nesubrendusi imuninė sistema, anatominiai – fiziologiniai vaiko organizmo ypatumai, socialiniai veiksniai.

Reikėtų nepamiršti, jog kiekvienas vaikas unikalus ir jo adaptacija yra skirtinga, todėl į vaiko adaptacijos pokyčius derėtų reaguoti atitinkamai,  stengiantis padėti vaikui, rūpintis juo ir laiku suteikti reikiamą pagalbą. Itin svarbu sekti vaikų susirgimų eigą, konsultuotis su savo šeimos gydytoju, įvertinti vaiką supančius rizikos veiksnius, pašalinti juos ir rūpintis profilaktika: laikytis higienos, daugiau būti gryname ore, riboti laiką prie televizoriaus ar kompiuterio, laikytis miego režimo, sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems.

Parengta remiantis „Sveikatos priežiūros įgyvendinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Metodinės rekomendacijos“.

Laura Jodkaitė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė