Pakraščio g. 7a, Kaunas
LT-49423, Lietuva
I - V   07:00 - 19:00
VI - VII Nedirbame
8 37 311 978

 

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Partneriai

Tradicijos ir senieji amatai yra neatsiejama lietuviškos kultūros dalis. Tačiau vaikai turi mažai žinių apie įvairius senovės amatus bei senųjų profesijų atstovus.

Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ vaikams nuotoliniu būdu organizuotas edukacinis – pažintinis  projektas „Meistreli, mokyk savo vaikus“. Šio projekto tikslas buvo supažindinti su tradiciniais Lietuvos amatais, atskleisti jų savybes ir bruožus, bei skiepyti pagarbą praeities kultūrai. Vaikai buvo supažindinti su pagrindiniais senovės lietuvių amatais: pynimu, audimu, odininkyste, puodininkyste, kalvyste ir medžio drožimu. O kad įsijaustų į senovės lietuvių darbus, vaikai turėjo galimybę išsirinkti jiems patinkančius darbelius ir priemones ir atraitojus rankoves keliauti į „Dirbtuvėlių šalį“. Visi dirbo, plušo, net akytės žaižaravo… Mažieji meistreliai turėjo galimybę lipdyti iš tešlos, verti vėrinius iš makaronų, austi iš spalvoto popieriaus ir siūlų. Per šią darbingą savaitę vaikai susipažino su tradiciniais lietuvių tautos amatais ir rankdarbiais, lavino sakytinę kalbą ir turtino savo žodyną. Dalyvaudami kūrybinėse veiklose lavino smulkiosios motorikos įgūdžius, o išbandydami naujas meninės raiškos priemones ugdė kūrybiškumą.

Tikimasi, kad meistrelių sukurti darbeliai ir supažindinimas su pagrindinėmis amatų veiklomis, pažadins vaikų domėjimąsi amatais, o įgytos žinios ir įgūdžiai, tolimesnėse veiklose virs naudinga patirtimi.

 

Projekto „Meistreli, mokyk savo vaikus“ organizatorės mokytoja Saulė Žibienė ir vyr. mokytoja Sigita Vaičiukėnienė.

Kviečiame susipažinti su parodėle čia.