Velykos – pavasario šventė, kai atbudusi gamta dovanoja gaivią žalumą, paukštelių čiulbėjimą, saulutės šilumą bei taip vaikų laukiamą Velykų šventę. Kauno lopšelio-darželio „Tukas“  vaikams nuotoliniu būdu organizuotas edukacinis – pažintinis projektas „Margosios Velykos“. Šio projekto tikslas – pažinti ir švęsti Velykų šventę, gerbti ir saugoti savo tautos papročius, kultūrą (mokantis velykinių dainų bei žaidimų, taip pat patarlių, priežodžių, mįslių ir kitos smulkiosios tautosakos apie Velykas), suteikti vaikams džiaugsmo kūrybinėje veikloje panaudojant patirtinį ugdymą(-si).

Viena iš įdomiausių šios šventės tradicijų – kiaušinių marginimas. Margutis simbolizuoja gyvenimo, gamtos atsinaujinimą. Vaikai kūrybingai, lavindami smulkiosios motorikos įgūdžius bei pagarbą lietuviškam tradiciniam menui, eksperimentuodami įvairiomis dailės priemonėmis ir medžiagomis, gamino margučių dekoracijas bei margino virtus kiaušinius. Aplikuotus, tapytus, margintus pirštukais, austus iš popieriaus juostelių, dekoruotus vata ar kruopomis margučius galite pamatyti virtualioje parodoje „Mano margutis“, demonstruojamoje „Tuko“ svetainėje.

Projekto „Margosios Velykos“ organizatorės mokytojos Virginija B., Neringa P., Vilma ir vyr. meninio ugdymo mokytoja Inga