Pakraščio g. 7a, Kaunas
LT-49423, Lietuva
I - V   07:00 - 19:00
VI - VII Nedirbame
8 37 311 978

 

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Partneriai

Duona – vienas seniausių žmonių valgių, kuri labai vertinama iki pat šių dienų. Duona nuo seno laikoma šventa, ją gerbia ir globoja. Vaikai beveik kasdien ima duonos riekę ir kanda, mėgaujasi jos maloniu skoniu, bet retai kada pagalvoja iš kur ji atsirado. Siekiant vaikus supažindinti su duonos atsiradimu, siekiant parodyti koks ilgas ir varginantis kelias buvo kol galėdavo ragauti duoną, buvo sukurtas šis pažintinis – edukacinis „Voveriukų“ grupės projektas „Keliaujame duonos keliu“.
Visą savaitę vaikai analizavo duonos kelią nuo lauko iki stalo, sužinojo apie senovines tradicijas, kaip buvo kepama duona anksčiau, ką darydavo prieš ją pašaunant į pečių, atliko įvairias užduotėles, šoko ir dainavo drauge su muzikos mokytoja, susipažinę su tradicijomis, patys gamino duoną iš druskos tešlos ir iš arti susipažino su senovėje naudojamais ir dar išlikusiais įrankiais: rėtimi (skirta sėjoti miltus) ir liže (skirta įdėti duoną į pečių). Vaikams buvo suteikta galimybė ant stalo pamatyti 7 skirtingus duonos gaminius, analizavo kokios formos, kokios spalvos, uostė ir ragavo. Vaikai buvo labai laimingi, džiaugėsi, sužinoję tai, ko dar nežinojo. Minėjo, kad grįžę būtinai papasakos savo tėčiams ir mamoms, kai galės, papasakos ir seneliams.
Antrąją savaitę vaikučiai perkėlė savo duonos kepalėlius ant ližės ir drauge su mokytoja padarė kūrybinių darbelių parodą „Mano duonos kepalėlis“.

Labai džiaugiamės, kad vaikams ši savaitė patiko, įsiminė ir suteikė naujų žinių.