Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ sveikatos stiprinimo programos „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ ataskaita už 2019-2020 mokslo metus

Sveikatos stiprinimo programa „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“

Įgyvendinant sveikatos stiprinimo programą „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ buvo organizuojamos nuotoliniu būdu visiems lopšelio-darželio vaikams šios veiklos: pokalbis „Ką aš žinau apie sveiką maistą?”, praktinė patyriminė veikla „Atspėk, ką aš ragauju“ bei integruota veikla su kūno kultūros pedagoge Rasa Burneikiene „Net daržovės nori būti sveikos“.

Mokytojos Vilma Iščišinienė, Virginija Bušauskienė ir Rasa Burneikienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sveikas maistas ant mūsų stalo

Balandžio mėn. pradžioje „Drugelių“ gr. nuotoliniu būdu buvo surengta vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbelių paroda „Sveikas maistas ant mūsų stalo“ (pagal sveikatos stiprinimo programą „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“). Padedami savo tėvelių vaikai dar kartą supažindino su sveikos mitybos pagrindais, sveikatos ir nesveikatos šaltiniais. Mažieji patys skirstė produktus, komentuodami, kodėl vieni yra sveiki, o kiti sveikatai nepalankūs; pasakojo, ką valgo namuose.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Lietuvos mažųjų žaidynės 2020

Vasario 20 d. Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ vaikai dalyvavo Lietuvos ikimokyklinių įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ I etape. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, per judėjimą ugdytis pagrindinius judesius – balansavimą, bėgimą, šokimą, gaudymą ir spyrimą. „Lapiukų“ grupės vaikai – šio projekto senbuviai. Jie projekte dalyvavo praėjusiais metais, todėl buvo pavyzdžiu patiems mažiausiems Žaidynių dalyviams – „Liūtukų”, „Voveriukų“ grupės vaikučiams. „Meškučių“ ir „Kiškių” grupių vaikai rungtyniavo kartu mišriose komandose. Vieni mokėsi padėti, kiti orientuotis, treti laimėti ir pralaimėti.
Vaikai linksmai praleido laiką, glaudžiai bendradarbiavo. Visą rytą netilo sirgalių šūksniai, liejosi stiprios emocijos. Viskas vyko kaip tikrose žaidynėse: Žaidynių ugnis, vėliavos įnešimas, dalyvių pasveikinimas daina. Žaidynėms vaikus rengė pedagogė Rasa, talkino auklėtojos Neringa, Salomėja, Saulė, meninio ugdymo pedagogės Asta ir Inga.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Apie sveiką maistą…

Gruodžio 12 d. į „Voveriukų“ gr. atėjo Anabelės mamytė, kuri pasakojo vaikučiams apie sveiką mitybą. Vaikai įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus, išsitraukę maisto produktų paveikslėlius, juos klijavo į Sveiko maisto piramidę.Užsiėmimo metu ugdytiniai daug sužinojo apie sveikus maisto produktus, jų valgymą. Kartu bendraudami ir bendradarbiaudami, kūrė draugiškus tarpusavio santykius.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Adventinė vakaronė „Sveiki ir sotūs kūčių valgiai“

Kūčių nakties tradicijas turi tik dvejos tautos pasaulyje – lietuviai ir lenkai! Kūčių vakarienės išskirtinumas – tai vienintelė išlikusi kalendorinė šventė, sutinkama šeimos rate, kurios metu gera pabūti kartu su pačiais artimiausiais, pajusti stebuklingą šventinę dvasią.

„Meškiukų“ grupėje vyko adventinė vakaronė „Sveiki ir sotūs kūčių valgiai“ , kurioje dalyvavo trys kartos, kartu gamino salotas, ruošė aguonų pieną, išmoko suminkštinti ir išspausti citriną, t. p. lengvai išmaišyti salotas, pasigaminti papuošimus.  Taip pat kantriai laukti kol bus padengtas šventinis stalas, uždegtos žvakutės. Klausėsi pasakojimo apie advento papročius, ką reiškia keturios žvakelės uždegtos ant adventinio vainiko. Vaikams buvo smagu paragauti visų patiekalų, nes tai kūčių tradicija, taip pat nei vienas nepasigedo saldumynų.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Vilma Abbas

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Maisto gaminimo rytmetys

Kas yra sveikas maistas, kuo jis naudingas, kaip jis atrodo, kodėl reikia valgyti sveikatai palankius patiekalus – temos, kuriomis su vaikais reikia kalbėtis nuo ankstyvos vaikystės. Vaikai neturi patirties kaip maistas daro įtaką jų sveikatai, tai labiausiai pažeidžiama vartotojų grupė. Todėl ugdyti ir formuoti vaikų požiūrį į sveiką mitybą – kiekvieno suaugusiojo užduotis. Sugriovėme su vaikais mitą, kad sveikas maistas neskanus. „Viščiukų“ grupės vaikai patys gamino daržovių salotas ir vaisių iešmelius. Valgė pasigardžiuodami net tie vaikai, kurie beveik niekada nevalgo daržovių. O kiek šis gamybos ir valgymo procesas vaikams suteikė džiaugsmo!

Parengė vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rūta Žemaitienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rankų higienos edukacija

Lapkričio mėnesį skyrėme dėmesį rankų higienai. Pasitelkę mėlyną prožektorių patapome mikrobų detektyvais  ir ieškojome pasislėpusių mikrobų ant mažųjų rankyčių, o juos radę skubome kuo greičiau nuplauti.  Vaikai sužinojo kas yra mikrobai ir nuo ko apsaugo rankų plovimas. Taip pat prisiminė kaip reikia taisyklingai plauti rankas, bei kada tai reikia daryti.
Prie šios temos prisijungė ir tėveliai. Mama iš „Drugelių“ grupės taip pat  labai įdomiai supažindino vaikus apie rankyčių higieną.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sportuojantis koridorius

Lapkričio 21 d. „Tuko“ vaikučiai prisijungė prie RIUKKPA organizuojamos akcijos „Sportuojantis koridorius“. Šią dieną pasportuoti vaikai išbėgo į… koridorių! Turėjo įveikti jiems paruoštas smagias, nuotaikingas, judrias kliūtis: lipo per kalnus, šokinėjo kaip žirgeliai, landžiojo „apkasuose“…. Mokėsi nesusidurti, pralenkti ar praleisti. Su iššūkiu puikiai susidorojo net mažiausi lopšelio vaikučiai! Visą  dieną netilo linksmas klegesys, visi pasisėmė teigiamų emocijų ir energijos.

Neformaliojo ugdymo mokytoja (kūno kultūra) Rasa Burneikienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Išvyka į Kauno kolegiją

Lapkričio 20 dieną „Viščiukų“ grupės vaikai keliavo į Kauno kolegiją. Šį kartą vaikai galėjo pasijausti tikrais studentais, nes buvo studentų mokomajame kabinete, kur gavę dantų modelius prisiminė taisyklingo dantų valymosi įgūdžius, susipažino su įvairiomis dantų priežiūros priemonėmis.  O svarbiausia, be baimės ir su plačiomis šypsenomis, pasitikrino savo dantukus. Atsisveikinant su šaunia Kauno kolegijos komanda vaikai gavo dovanėlių – smėlio laikrodį, kad valytis dantukus būtų dar paprasčiau ir linksmiau!

Parengė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rytmetys „Žaidimai su kamuoliu“

Lapkričio 12 d. priešmokyklinio ugdymo „Viščiukų“ grupėje vyko auklėtojų ir kūno kultūros pedagogės vykdomas rytmetys vaikams „Žaidimai su kamuoliu“, kurio metu vaikai susipažino su įvairiais pratimais, kurie lavina vaikų sensoriką, kūno koordinaciją. Rytmečio metu vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Mokomės rūpintis savo dantukais

Spalio mėnesį vaikams vyko „Sveikų dantukų“ edukacijos. Vaikai prisiminė kaip reikia taisyklingai valytis dantis, savo įgūdžius pademonstravo su drakonu bei dantų modeliu, o vėliau išsivalė dantukus ir patys.  Vaikai gavo naujus dantų šepetėlius ir savo grupės dantų valymosi kalendorių, kuriame gali žymėtis kada valosi savo dantukus.

Informaciją parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Edukacinė išvyka į Kalniečių parką „Apkabink medį“

„Liūtukų“ ir „Voveriukų“ grupės pirmą kartą išėjo į rudenėjantį Kalniečių parką, kur dalyvavome akcijoje „Apkabink medį“. Vaikai eilėraštukais pasveikino medžius, juos įvardindami. Visi draugiškai  ieškojome storiausio ir ploniausio medžio, juos apkabindami ir apglėbdami. Džiaugiamės nukritusiais lapais, juos šiurenome ir gražiausius nešimės į darželį darbeliams daryti.

Parengė auklėtojos Sigita Vaičiukėnienė ir Salomėja Morkeliūnienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Solidarumo bėgimas „Gelbėkit vaikus!“

Dešimtys tūkstančių vaikų bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kvietimą atsiliepė ir mūsų darželis. Mes susibūrėme kilniam tikslui ir dalyvavome Solidarumo bėgime 2019. Ačiū tėveliams už palaikymą, paramą  ir norą kurti reikšmingą pokytį vaiko gyvenime.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rieda ratai rateliukai

Minėdami tarptautinę dieną be automobilio  rugsėjo 23 d. prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) akcijos „Rieda ratai rateliukai 2019“. Dalyviai, pasipuošę liemenėmis, o kai kurie ir apsaugomis nuo galimų traumų – šalmais, važiavo draugystės ratą aplink įstaigos teritoriją. Apvažiavę įstaigos teritoriją, vaikai išsiskirstė į atskiras grupeles ir akciją tęsė pagal fantaziją.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VšĮ judesio studija „Strakaliukas“ įgyvendina fizinio aktyvumo skatinimo programą „Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas“. Rugsėjo 17 d. „Strakaliuko“ treneriai  atvyko pas „Viščiukų“ vaikučius. Užsiėmimo metu vaikai gavo įdomių, inovatyvių, linksmų sporto užduočių. Emocijos buvo pačios geriausios, vaikams labai patiko.

Be to, vaikai gavo aktyvuolio korteles, kuriose galės žymėti savo fizinį aktyvumą.  Po 2 mėnesių pakartotinai atvyks „Strakaliuko” treneriai ir vertins vaikų fizinių gebėjimų pasikeitimus.

Lauksime sekančio susitikimo!

Parengė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sveika mityba

Su „Kiškių” grupės vaikais žiūrėjome filmuką apie sveiką mitybą, diskutavome su vaikais, koks maistas yra sveikas, kokį jie maistą valgo, mėgsta. Išsiaiškinome apie maisto piramidę, kas svarbiausia žmogaus organizmui, kokio maisto turime valgyti daugiausiai.

Sveiko patiekalo degustavimas

Vasario 28 d. Kiškių grupėje vyko Šeimų sveiko patiekalo degustavimas. Atvykusios mamos kartu su vaikais pristatė ir visiems patiekė paragauti sveikų patiekalų: Pupelių braunį, Godos skanukus, Bananinius košės rutuliukus ir Sveikuolių blynelius. Dėkojame mamoms už iniciatyvą ir puikius receptus.

Sporto valandėlė „Judrieji žaidimai“

Darželio salėje vyko Kiškių grupės sporto valandėlė „Judrieji žaidimai“. Vaikai su mokytoja Neringa žaidė žaidimus: Slidinėjimas, Sniego mūšis ir Pelėda. Žaidė energingai, su puikia nuotaika, patyrė daug teigiamų emocijų.

Daržovių šokiai pokiai

2019 m. rugsėjo 20 d. mažieji „Drugelių“ gr. ugdytiniai dalyvavo linksmoje sveikatos, vitaminų ir juoko kupinoje veikloje. Vaikai trumpam virtę daržovėmis ir vaisiais, kartu su pedagogėmis aiškinosi, kodėl reikalinga valgyti daržoves ir vaisius. Vėliau žaidė smagų žaidimą „Daržas“, smagiai rūšiavo daržoves, vaisius bei improvizavo dainelę „Moliūgas ir lietutis“.

 

„Kiškių“ mankšta

Grupėje su ugdytiniais surengėme „kiškių mankštą”, kuri buvo išskirtinė tuo, jog patys vaikai ją prasivedė, patys galvojo ir rodė pratimus, džiaugėsi savo sumanymais, patyrė daug gerų emocijų.