Ilgas duonutės kelias

Lapkričio 15-19 dienomis „Lapiukų“ grupėje vyko projektas „Ilgas duonutės kelias“, kurio metu ugdytiniai plačiau sužinojo apie duonos kelią nuo grūdelio iki duonos kepalelio ant mūsų stalo, ugdė pagarbą ir meilę senovės tradicijoms ir duonai; skatinome domėtis, pažinti, tyrinėti, ragauti, eksperimentuoti, turtinti žodyną, klausantis eilėraščių, pasakų, dainelių, smulkiosios tautosakos, žaidžiant lietuvių liaudies žaidimus, stebint edukacinę video medžiagą. Šis projektas suteikė ugdytiniams ne tik žinių, bet ir padėjo pasireikšti iniciatyvumui, kūrybiškumui bei geroms emocijoms. Daugiau nuotraukų rasite čia.

„Liūtukų“ gr. projektas „Augu sveikas ir žvalus“

Priešmokyklinėje „Liūtukų“ grupėje lapkričio 22 – 26 dienomis vyko projektas „ Augu sveikas ir žvalus“. Ugdytiniai aiškinosi ir praktiškai išbandė, ką reiškia augti sveikam ir kas lemia šį procesą. Į šį projektą įsitraukė ir ugdytinių tėveliai.  Daugiau informacijos rasite čia.

STEAM kartu su sveikatos stiprinimo elementais ,,Vaisių ir daržovių draugystė“

„Lapiukų“ grupės auklėtiniai Spalio mėnesį pradėjo (4-15d.) kalbėdami apie rudens vaisius ir daržoves. Vaikai su džiaugsmu nešėsi į darželį savo turimas daržoves ir vaisius iš savo ar senelių sodo. Taip pat turėjome ir keletą egzotinių vaisių (melionas, mango, kivi) palyginimui su turimais sode užaugintais vaisiais. Vaikai patys svėrė, matavo (kuris didesnis/mažesnis), skuto, tarkavo, pjaustė (kad lengviau būtų pjaustyti bulves ir morkas, jos buvo iš anksto išvirtos), o galiausiai vėrė ant pagaliukų ir ragavo.  Tokiu būdu vaikai ne tik susipažino su rudeninių vaisių/daržovių gausa, jų nauda sveikatai, bet ir įgavo praktinių žinių  apie daržovių, vaisių paruošimą gaminant maistą. Ugdytiniams šios veiklos suteikė daug džiaugsmo, pasitikėjimo savimi (aš pats jau pjausčiau, tarkavau, skutau). Ir buvo visi labai laimingi. Daugiau nuotraukų rasite čia.

Dailės darbelių paroda ,,Konservuojame savo sode išaugintas gėrybes“ (pagal „Sveika mokykla“ planą)

Ruduo – turtingiausias metų laikas, kuomet sodai pilni obuolių, o darže gausu įvairiausių daržovių. Todėl kilo idėja vaikus supažindinti su konservavimu. Tad pasiraitojome rankoves ir kibome į darbus. Vaikai – piešė, spalvino, karpė, klijavo o galiausiai ir štampavo su atsineštais vaisiais ir daržovėmis. Vaikai susipažino su turimų vaisų ir daržovių sandara ir džiaugėsi savo sukurtais konservavimo receptais.

Kulinarinis rytmetys

AUKSINIS RUDUO….Šis metų laikas mums dovanoja daug įvairių spalvų, skonių bei emocijų. Išaušo nuostabus spalio 1-osios rytas. „Meškiukų“ grupėje vyko linksmasis kulinarinis rytmetis. Mažieji lavino skonio receptorius, serviravo, gamino, mokėsi kultūringo elgesio prie stalo bei džiaugėsi pačiu gaminimo procesu. Ugdytiniams labai patiko sveikuoliškas salotų padažas, kurį pasigamino patys iš ekologiško alyvuogių aliejaus ir citrinos. Vaikučiai prisiminė ir pakartojo kiekvienos daržovės pavadinimą, įvardino spalvą bei dydį. ,,Meškiukų“ salotos buvo ne tik skanios ir gardžios, bet ir SVEIKUOLIŠKOS. Daugiau nuotraukų rasite čia.

Mano šeimos sveikas patiekalas

Vykdant darželio 2021 m.sveikatos stiprinimo programą mažieji „Boružėlių“ grupės ugdytiniai kartu su tėveliais paskutinę gegužės mėnesio savaitę dalyvavo grupės virtualioje nuotraukų parodėlėje „Mano sveikas šeimos užkandis arba patiekalas“.

Mokytoja Birutė taria nuoširdų AČIŪ tėveliams už puikius sveikuoliškus patiekalus! Daugiau nuotraukų rasite čia.

Kiškio vaišės

Gražų saulėtą ketvirtadienio rytą pas mažuosius „Boružiukus“ į svečius užsuko sveikuolis kiškis, kuris papasakojo vaikučiams, jog norint užaugti sveikiems ir dideliems, reikia valgyti vaisius ir daržoves. Vaikučiai vaišinosi kiškio atneštomis gėrybėmis. Pasistiprinę su kiškiu šoko, dūko ir pažadėjo valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių! Nuotraukų galeriją rasite čia.

Noriu užaugti sveikas

Kovo 20-21 dienomis „Žiogelių“ grupės facebook puslapyje  vyko virtuali nuotraukų paroda  „Noriu užaugti sveikas“ . Įgyvendinant darželio programą „Sveikuoliai, vikruoliai dideli užuagti svajoja“, tėveliai gamino su vaikais sveikuolišką maistą: kas pusryčius, pietus ar vakarienę. Dalinosi receptais ir, kas namuose yra sveikiausia ir skaniausia vaikams. Vyko bendravimas ne tik tarp tėvų, vaikų, bet ir mokytojų. Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sveikatos stiprinimo programos „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ veiklos 2020 metais

Kviečiame suspažinti su sveikatos stiprinimo programos „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ įgyvendintomis veiklomis 2020 metais. Parsisiųsti ataskaitą.

Pusryčiai madinga!

„Meškučių“, „Tigriukų“, „Žiogelių“, „Lapiukų“ grupių vaikučiai  priėmė „Sveikatiados“ projekto  iššūkį „Pusryčiai madinga!“.  Jiems pusryčiai ne tik pusryčiai ar maistas – tai atradimai ir kūryba, nauda ir stiprybė. Kiekvieną rytą vis buvo įdomiau: tai piešė ant košių, tai lipdė ir statė iš daržovių, sūrio ar dešros sumuštinius – bokštus.  Namie praktikavo orientacinę veiklą: ieškojo šaldytuvo lentynose kur „paslėpta“ dešra ar sūris, o spintelių lobiuose – kruopos, cukrus, įrankiai. Ačiū tėveliams ir mokytojoms, kurie džiaugėsi meno kūriniais ne tik lėkštėse, bet ir už jų ribų… Kviečiame pasižiūrėti video https://www.facebook.com/Sveikatiada/videos/458353481965224

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sportinis rytmetys „Kamuolio draugai“

„Kiškių“ grupėje vyko programos „Sveika mokykla“  integruotas sportinis rytmetys „Kamuolio draugai“. Mokytoja Rasa papasakojo vaikams istoriją apie du vaikų draugus Kamuolius – vienas iš jų linksmas, o kitas liūdnas… Pasikalbėję, kad antrasis Kamuolys liūdnas dėl to, kad nepripūstas ir negali linksmai šokinėti, vaikai kartu su mokytojomis Rasa ir Neringa nutarė Kamuolį „pagydyti“. Visi paeiliui pripūtė Kamuolį ir nusiteikė aktyviai veiklai. Vaikai kartu su pedagogėmis atliko nuotaikingą mankštą, žaidė sportinius žaidimus – poromis ir visi sutartinai, patyrė judėjimo džiaugsmą.

Veiklą paruošė ir kartu su vaikais sportavo mokytojos Neringa ir Rasa

Nuotraukų galeriją rasite čia.

„Meškiukų“ grupės sporto rytmetys „Sveiki, judrūs ir greiti“

Vieną gruodžio mėnesio rytmetį „Meškiukų“  grupės vaikučiai, įgyvendinant sveikatos stiprinimo programą „Sveiki, judrūs ir greiti“, kūno kultūros užsiėmimo metu susipažino su jogos elementais ir žaidimais. Mėgino iš vikruolio krabo greitai persiorientuoti į sustingusią kobrą, iš krypuojančio pingvino- į šunelio pozą. Statė didelį namą, siūbavo kaip medžiai. Taip lavino pusiausvyros pojūtį, geriau suprasti savo kūną, mokėsi sutelkti dėmesį.

Oras mums nebaisus, kviečiame sportuot draugus

Laikydamiesi saugumo reikalavimų, saulėtą rudens rytą „Drambliukų“ grupės vaikučiai, skanduodami „Oras mums nebaisus, kviečiame sportuot draugus“ ragino kuo greičiau prie jų prisijungti pasportuoti mažuosius savo draugus iš „Drugelių“ grupės.

Vaikučių laukė mokytojos Virginijos paruoštos linksmosios sportinės estafetės lauke.

Nežiūrint to, kad visos estafečių užduotys vaikų buvo atliekamos pirmą kartą, visi dalyviai puikiai jas įveikė. Garsiais šūksniais palaikydami vieni kitus, greitai jas atlikdavo ir su nekantrumu laukdavo, o kas gi bus toliau.

Vėliau visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais bei padėkomis. Nugalėjo draugystė. Kartu linksmai praleistas laikas dar kartą vaikams įrodė, kad tikrai draugystei joks atstumas nėra baisus, svarbu geri draugai, puiku nuotaika ir noras būti kartu.

Rieda ratai rateliukai

Minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio mūsų mažieji išriedėjo į mokomąją kelio trasą. Mokėsi ir tobulino įgūdžius sustojant praleisti pėsčiuosius, juos pastebėti; manevruoti tarp kliūčių. Neatsiliko ir patys mažiausi. Lopšelio vaikučiai išmėgino stumdomas keturrates transporto priemones ir stebėjo didesnių vaikučių važiavimą aplink darželį.

Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ sveikatos stiprinimo programos „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ ataskaita už 2019-2020 mokslo metus

Sveikatos stiprinimo programa „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“

Įgyvendinant sveikatos stiprinimo programą „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“ buvo organizuojamos nuotoliniu būdu visiems lopšelio-darželio vaikams šios veiklos: pokalbis „Ką aš žinau apie sveiką maistą?”, praktinė patyriminė veikla „Atspėk, ką aš ragauju“ bei integruota veikla su kūno kultūros pedagoge Rasa Burneikiene „Net daržovės nori būti sveikos“.

Mokytojos Vilma Iščišinienė, Virginija Bušauskienė ir Rasa Burneikienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sveikas maistas ant mūsų stalo

Balandžio mėn. pradžioje „Drugelių“ gr. nuotoliniu būdu buvo surengta vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbelių paroda „Sveikas maistas ant mūsų stalo“ (pagal sveikatos stiprinimo programą „Sveikuoliai vikruoliai užaugti dideli svajoja“). Padedami savo tėvelių vaikai dar kartą supažindino su sveikos mitybos pagrindais, sveikatos ir nesveikatos šaltiniais. Mažieji patys skirstė produktus, komentuodami, kodėl vieni yra sveiki, o kiti sveikatai nepalankūs; pasakojo, ką valgo namuose.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Lietuvos mažųjų žaidynės 2020

Vasario 20 d. Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ vaikai dalyvavo Lietuvos ikimokyklinių įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ I etape. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, per judėjimą ugdytis pagrindinius judesius – balansavimą, bėgimą, šokimą, gaudymą ir spyrimą. „Lapiukų“ grupės vaikai – šio projekto senbuviai. Jie projekte dalyvavo praėjusiais metais, todėl buvo pavyzdžiu patiems mažiausiems Žaidynių dalyviams – „Liūtukų”, „Voveriukų“ grupės vaikučiams. „Meškučių“ ir „Kiškių” grupių vaikai rungtyniavo kartu mišriose komandose. Vieni mokėsi padėti, kiti orientuotis, treti laimėti ir pralaimėti.
Vaikai linksmai praleido laiką, glaudžiai bendradarbiavo. Visą rytą netilo sirgalių šūksniai, liejosi stiprios emocijos. Viskas vyko kaip tikrose žaidynėse: Žaidynių ugnis, vėliavos įnešimas, dalyvių pasveikinimas daina. Žaidynėms vaikus rengė pedagogė Rasa, talkino auklėtojos Neringa, Salomėja, Saulė, meninio ugdymo pedagogės Asta ir Inga.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Apie sveiką maistą…

Gruodžio 12 d. į „Voveriukų“ gr. atėjo Anabelės mamytė, kuri pasakojo vaikučiams apie sveiką mitybą. Vaikai įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus, išsitraukę maisto produktų paveikslėlius, juos klijavo į Sveiko maisto piramidę.Užsiėmimo metu ugdytiniai daug sužinojo apie sveikus maisto produktus, jų valgymą. Kartu bendraudami ir bendradarbiaudami, kūrė draugiškus tarpusavio santykius.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Adventinė vakaronė „Sveiki ir sotūs kūčių valgiai“

Kūčių nakties tradicijas turi tik dvejos tautos pasaulyje – lietuviai ir lenkai! Kūčių vakarienės išskirtinumas – tai vienintelė išlikusi kalendorinė šventė, sutinkama šeimos rate, kurios metu gera pabūti kartu su pačiais artimiausiais, pajusti stebuklingą šventinę dvasią.

„Meškiukų“ grupėje vyko adventinė vakaronė „Sveiki ir sotūs kūčių valgiai“ , kurioje dalyvavo trys kartos, kartu gamino salotas, ruošė aguonų pieną, išmoko suminkštinti ir išspausti citriną, t. p. lengvai išmaišyti salotas, pasigaminti papuošimus.  Taip pat kantriai laukti kol bus padengtas šventinis stalas, uždegtos žvakutės. Klausėsi pasakojimo apie advento papročius, ką reiškia keturios žvakelės uždegtos ant adventinio vainiko. Vaikams buvo smagu paragauti visų patiekalų, nes tai kūčių tradicija, taip pat nei vienas nepasigedo saldumynų.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Vilma Abbas

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Maisto gaminimo rytmetys

Kas yra sveikas maistas, kuo jis naudingas, kaip jis atrodo, kodėl reikia valgyti sveikatai palankius patiekalus – temos, kuriomis su vaikais reikia kalbėtis nuo ankstyvos vaikystės. Vaikai neturi patirties kaip maistas daro įtaką jų sveikatai, tai labiausiai pažeidžiama vartotojų grupė. Todėl ugdyti ir formuoti vaikų požiūrį į sveiką mitybą – kiekvieno suaugusiojo užduotis. Sugriovėme su vaikais mitą, kad sveikas maistas neskanus. „Viščiukų“ grupės vaikai patys gamino daržovių salotas ir vaisių iešmelius. Valgė pasigardžiuodami net tie vaikai, kurie beveik niekada nevalgo daržovių. O kiek šis gamybos ir valgymo procesas vaikams suteikė džiaugsmo!

Parengė vyr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rūta Žemaitienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rankų higienos edukacija

Lapkričio mėnesį skyrėme dėmesį rankų higienai. Pasitelkę mėlyną prožektorių patapome mikrobų detektyvais  ir ieškojome pasislėpusių mikrobų ant mažųjų rankyčių, o juos radę skubome kuo greičiau nuplauti.  Vaikai sužinojo kas yra mikrobai ir nuo ko apsaugo rankų plovimas. Taip pat prisiminė kaip reikia taisyklingai plauti rankas, bei kada tai reikia daryti.
Prie šios temos prisijungė ir tėveliai. Mama iš „Drugelių“ grupės taip pat  labai įdomiai supažindino vaikus apie rankyčių higieną.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sportuojantis koridorius

Lapkričio 21 d. „Tuko“ vaikučiai prisijungė prie RIUKKPA organizuojamos akcijos „Sportuojantis koridorius“. Šią dieną pasportuoti vaikai išbėgo į… koridorių! Turėjo įveikti jiems paruoštas smagias, nuotaikingas, judrias kliūtis: lipo per kalnus, šokinėjo kaip žirgeliai, landžiojo „apkasuose“…. Mokėsi nesusidurti, pralenkti ar praleisti. Su iššūkiu puikiai susidorojo net mažiausi lopšelio vaikučiai! Visą  dieną netilo linksmas klegesys, visi pasisėmė teigiamų emocijų ir energijos.

Neformaliojo ugdymo mokytoja (kūno kultūra) Rasa Burneikienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Išvyka į Kauno kolegiją

Lapkričio 20 dieną „Viščiukų“ grupės vaikai keliavo į Kauno kolegiją. Šį kartą vaikai galėjo pasijausti tikrais studentais, nes buvo studentų mokomajame kabinete, kur gavę dantų modelius prisiminė taisyklingo dantų valymosi įgūdžius, susipažino su įvairiomis dantų priežiūros priemonėmis.  O svarbiausia, be baimės ir su plačiomis šypsenomis, pasitikrino savo dantukus. Atsisveikinant su šaunia Kauno kolegijos komanda vaikai gavo dovanėlių – smėlio laikrodį, kad valytis dantukus būtų dar paprasčiau ir linksmiau!

Parengė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rytmetys „Žaidimai su kamuoliu“

Lapkričio 12 d. priešmokyklinio ugdymo „Viščiukų“ grupėje vyko auklėtojų ir kūno kultūros pedagogės vykdomas rytmetys vaikams „Žaidimai su kamuoliu“, kurio metu vaikai susipažino su įvairiais pratimais, kurie lavina vaikų sensoriką, kūno koordinaciją. Rytmečio metu vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Mokomės rūpintis savo dantukais

Spalio mėnesį vaikams vyko „Sveikų dantukų“ edukacijos. Vaikai prisiminė kaip reikia taisyklingai valytis dantis, savo įgūdžius pademonstravo su drakonu bei dantų modeliu, o vėliau išsivalė dantukus ir patys.  Vaikai gavo naujus dantų šepetėlius ir savo grupės dantų valymosi kalendorių, kuriame gali žymėtis kada valosi savo dantukus.

Informaciją parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Edukacinė išvyka į Kalniečių parką „Apkabink medį“

„Liūtukų“ ir „Voveriukų“ grupės pirmą kartą išėjo į rudenėjantį Kalniečių parką, kur dalyvavome akcijoje „Apkabink medį“. Vaikai eilėraštukais pasveikino medžius, juos įvardindami. Visi draugiškai  ieškojome storiausio ir ploniausio medžio, juos apkabindami ir apglėbdami. Džiaugiamės nukritusiais lapais, juos šiurenome ir gražiausius nešimės į darželį darbeliams daryti.

Parengė auklėtojos Sigita Vaičiukėnienė ir Salomėja Morkeliūnienė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Solidarumo bėgimas „Gelbėkit vaikus!“

Dešimtys tūkstančių vaikų bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kvietimą atsiliepė ir mūsų darželis. Mes susibūrėme kilniam tikslui ir dalyvavome Solidarumo bėgime 2019. Ačiū tėveliams už palaikymą, paramą  ir norą kurti reikšmingą pokytį vaiko gyvenime.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Rieda ratai rateliukai

Minėdami tarptautinę dieną be automobilio  rugsėjo 23 d. prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) akcijos „Rieda ratai rateliukai 2019“. Dalyviai, pasipuošę liemenėmis, o kai kurie ir apsaugomis nuo galimų traumų – šalmais, važiavo draugystės ratą aplink įstaigos teritoriją. Apvažiavę įstaigos teritoriją, vaikai išsiskirstė į atskiras grupeles ir akciją tęsė pagal fantaziją.

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VšĮ judesio studija „Strakaliukas“ įgyvendina fizinio aktyvumo skatinimo programą „Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas“. Rugsėjo 17 d. „Strakaliuko“ treneriai  atvyko pas „Viščiukų“ vaikučius. Užsiėmimo metu vaikai gavo įdomių, inovatyvių, linksmų sporto užduočių. Emocijos buvo pačios geriausios, vaikams labai patiko.

Be to, vaikai gavo aktyvuolio korteles, kuriose galės žymėti savo fizinį aktyvumą.  Po 2 mėnesių pakartotinai atvyks „Strakaliuko” treneriai ir vertins vaikų fizinių gebėjimų pasikeitimus.

Lauksime sekančio susitikimo!

Parengė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Jodkaitė

Nuotraukų galeriją rasite čia.

Sveika mityba

Su „Kiškių” grupės vaikais žiūrėjome filmuką apie sveiką mitybą, diskutavome su vaikais, koks maistas yra sveikas, kokį jie maistą valgo, mėgsta. Išsiaiškinome apie maisto piramidę, kas svarbiausia žmogaus organizmui, kokio maisto turime valgyti daugiausiai.

Sveiko patiekalo degustavimas

Vasario 28 d. Kiškių grupėje vyko Šeimų sveiko patiekalo degustavimas. Atvykusios mamos kartu su vaikais pristatė ir visiems patiekė paragauti sveikų patiekalų: Pupelių braunį, Godos skanukus, Bananinius košės rutuliukus ir Sveikuolių blynelius. Dėkojame mamoms už iniciatyvą ir puikius receptus.

Sporto valandėlė „Judrieji žaidimai“

Darželio salėje vyko Kiškių grupės sporto valandėlė „Judrieji žaidimai“. Vaikai su mokytoja Neringa žaidė žaidimus: Slidinėjimas, Sniego mūšis ir Pelėda. Žaidė energingai, su puikia nuotaika, patyrė daug teigiamų emocijų.

Daržovių šokiai pokiai

2019 m. rugsėjo 20 d. mažieji „Drugelių“ gr. ugdytiniai dalyvavo linksmoje sveikatos, vitaminų ir juoko kupinoje veikloje. Vaikai trumpam virtę daržovėmis ir vaisiais, kartu su pedagogėmis aiškinosi, kodėl reikalinga valgyti daržoves ir vaisius. Vėliau žaidė smagų žaidimą „Daržas“, smagiai rūšiavo daržoves, vaisius bei improvizavo dainelę „Moliūgas ir lietutis“.

 

„Kiškių“ mankšta

Grupėje su ugdytiniais surengėme „kiškių mankštą”, kuri buvo išskirtinė tuo, jog patys vaikai ją prasivedė, patys galvojo ir rodė pratimus, džiaugėsi savo sumanymais, patyrė daug gerų emocijų.