Iš kur atsiranda medžiai?

„Drugelių“ grupės vaikai vieną gražų rugsėjo rytą tyrinėjo įvairias medžių ir krūmų sėklutes. Patyrė didelį malonumą, turėdami galimybę stebėti, paliesti, pauostyti eglės, pušies, kaštonų, lazdynų, obels, ąžuolo sėklas. Pamatyti, kokios skirtingos jos gali būti. Toliau skaityti

Linksmi žaidimai sensorinėje dėžėje

Įgyvendinant STEAM mokymo planą, „Boružėlių“ grupėje balandžio-gegužės mėnesiais vyko projektas „Linksmi žaidimai sensorinėje dėžėje“.  Toliau skaityti

Pažintis su odontologo profesija

Balandžio 17 d. „Viščiukų“ grupės vaikai vyko į Kauno kolegiją, sveikatos mokslų fakulteto odontologijos skyrių. Toliau skaityti

„Tuko“ priešmokyklinukai matuojasi virtuvės šefo profesiją

Balandžio 24 d. „Drambliukų“ ir „Drugelių“ grupėse svečiavosi virtuvės šefė Giedra. Toliau skaityti

Spalvotas smėlis

Artėjant Šv. Velykoms „Kiškio“ ir „Voveriuko“ grupes aplankė edukacinė programa „Piešimas su spalvotu smėliu“. Vaikams buvo be galo įdomu ir naudinga. Liesdami smėlį vaikų pirštukai atliko mankštą visai dienai.

Darant darbelius su smėliu lavėja smulkioji motorika, ugdosi vaikų kūrybiškumas, estetinis suvokimas.

Tigriukų žalioji palangė

„Tigriuko“ grupė dalyvauja projekte „Mano žalioji palangė“. Norime pasidalinti auginimo akimirkomis: pažintis su sėklomis, žemės tabletėmis ir sodinimo procesu bei menine veikla- vazonėlių dekoravimu (vaikų pirštukų darbas).

Visa tai padeda ugdyti vaikų atsakomybę, pareigos jausmą, meilę gamtai. Vaikai pradeda labiau domėtis augalais, geriau supranta augalų gyvybės ratą, stebi ir tyrinėja įvairius augalų augimo tarpsnius.

Profesijų savaitė

Džiugu, jog į antrus metus besitęsiančią temą „Profesijos“ noriai įsijungė 3 grupės ugdytinių tėveliai. Šiemet jie apsilankė “Viščiukų” grupėje ir papasakojo vaikams apie savo profesijas.

Pirmadienio rytą nuotaikingai nusiteikusius “Viščiukų” grupės vaikučius aplankė ugdytinio Beno Gurausko tėtis, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Garliavos skyriaus Leitenantas, pamainos viršininkas A. Gurauskas, kuris papasakojo apie ugniagesio profesiją.

Trečiadienį vaikus aplankė ugdytinės Andrėjos Vaicekauskaitės tėtis Andrius Vaicekauskas „Žalgirio“ mokyklos krepšinio treneris. Vaikams pristatė savo profesiją, papasakojo kas svarbiausia žaidžiant krepšinyje ir komandoje. Sportavo kartu, pamokė vaikus atlikti tam tikrus pratimus su kamuoliu.

Penktadienį vaikus aplankė ugdytinio Jokūbo Čiuladžio tėtis, vairavimo instruktorius Paulius Čiuladis, kuris papasakojo apie savo profesiją, kasdieninį darbą. Pademonstravo automobilio eksplotaciją, kuo skiriasi mokytojo automobilis nuo įprasto. Papasakojo, kad vaikai kelyje turi būti labai atidūs eismo dalyviai, norint išvengti nelaimingų atsitikimų.

Projektas „Nuo sėklytės iki augalėlio“

Ilgėjančios dienos ir šiltėjantis oras kviečia sukrusti ir kibti į pavasario žemės darbus. Tad ir mes, Kauno lopšelio-darželio „Tukas“, „Viščiukų“ grupės vaikai ir pedagogai, nusprendėme pažaisti su sėklomis. Kiekvieną pavasarį su vaikais sėjame įvairius augalus, mokome mažuosius, kad dauguma augalų, taip pat ir daržovės, išauga iš sėklų. Daržovių agurkų, pomidorų, petražolių, špinatų – sėklos pirmiausia pasėjamos. Nuo drėgmės išbrinkusios jos sudygsta. Šaknelės stiebiasi gilyn į žemę, o daigelis aukštyn į saulę. Pasakojame, kad augalai negali augti be saulės, oro, vandens ir derlingos dirvos. Taip pat kalbamės, kuo mums naudingi augalai.

Vaikai patys bėrė sėklytes į žemę, padėjo saulėtoje vietoje. Išaugusius pirmuosius daigelius stebėjo, prižiūrėjo, laistė, matavo ir lygino, kaip jie pasikeitė, kiek paaugo. Ugdėme vaikų darbštumą, kūrybiškumą, nes jie galėjo ne tik susipažinti su augalo augimu, bet ir patys jais rūpintis.

Miesto vaikai mažai pažįsta natūralią aplinką, neturi įgūdžių saugoti ir puoselėti gamtą, neįgiję tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirties, todėl siekiame, kad vaikas kuo artimiau pažintų gamtą, suvoktų atsakomybę ją saugoti, puošti.

Bendradarbiavimas su Kauno Garliavos priešgaisinės gelbėjimo tarnybos padaliniu

Edukaciją „Viščiukų“ grupei vedė Leitenantas, skyriaus vadas Artūras Gurauskas. Edukacijos metu, Leitenantas A. Gurauskas vaikams parengė filmuotą medžiagą, virtualų turą po Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bazę. Vaikai galėjo pamatyti visą Ugnegesių-gelbėtojų kasdienybę, transporto priemones, gelbėjimo įrankius, įrangą. Valandėlė buvo labai naudinga ir informatyvi vaikams. Jos metu vaikai įgijo vertingos informacijos kaip reikia elgtis nelaimės atvėju, o ko nedaryti.