Respublikinis projektas „Kalėdinis eglutės žaisliukas“

2021 m. 12 mėn. Kauno lopšelio-darželio „Tukas“ mokytojos Lina Grybėnienė ir Vijolė Pyragaitė organizavo respublikinį projektą „Kalėdinis eglutės žaisliukas“. Projekto dalyviai kurtus žaisliukus siuntė į sukurtą socialinio tinklo „Facebook“ puslapį, kuriame galėjome pasigrožėti ir pamatyti gamintus grožius.. Ačiū už dalyvavimą, nuostabius sukurtus eglutei žaisliukus, šiltą bendradarbiavimą tarp pedagogų ir daželių.

Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų, mokytojų kūrybinių darbų nuotraukų paroda „Žiemos pasaka sniego rutulyje“ (2021-12)

Sniego burbulas atsirado XIXa. Prancūzijoje. Jie buvo vadinami „Sniego kupolais“. Vėliau jie labai greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Tradiciškai šis rankdarbis pasaulyje yra gaminamas prieš Šv. Kalėdas. Sniego rutulio kompozicijos populiariausios žiemos tematika. Lietuvoje ir dabar galima pasiklysti pavadinimų liūne: „Sniego kupolas“, „Sniego rutulys“, „Vandens rutulys“ ir t.t., tačiau populiarumu nenusileidžia kitoms šalims.

Smagu matyti kaip vaikai į rankas čiumpa sniego rutulį, krato jį susidomėjimo ir žavesio pilnomis akimis ir stebi kas jame vyksta. Stikliniam rutulyje, pavarčius jį ima virti tikras stebuklų kupinas gyvenimas. Dar smagiau, kad sniego rutulį galima pasigaminti savo rankomis ir šią tradiciją pratęsti, suteikiant vaikams kūrybos laisvę, džiugių Kalėdų laukimo akimirkų.

Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų kūrybinių darbų nuotraukų parodoje „Žiemos pasaka sniego rutulyje“, galima pamatyti kaip vaikai kūrė žiemos pasaką ir perteikė Šv. Kalėdų laukimo nuotaiką.

Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų  kūrybinių darbų nuotraukų virtuali paroda „Ką slepia vandenynas?” (2021-04)